Chorwacja gromi Argentynę i zapewnia sobie awans

Reprezentacja Argentyny przegrała z Chorwacją 0:3 w meczu piłkarskich Mistrzostw Świata grupy D. Albicelestes, by awansować muszą pokonać Nigerię i liczyć na dobre wyniki w pozostałych meczach. Podopieczni Zlatko Dalića mają pewny awans do 1/8 finału.

Podczas czwartkowego wieczoru, 2. kolejkę rozpoczęła grupa D, dziś zmierzyły się Argentyna i Chorwacja. Podopieczni Jorge Sampaoliego chcieli wygrać, by zamazać plamę po remisie z Islandią, a Chorwaci po pokonaniu Nigerii planowali zgarnąć kolejne 3 punkty, aby przybliżyć się do awansu.

Pierwszy groźny strzał w tym meczu należał do podopiecznych Zlatko Dalića. Ivan Perišić popędził z lewej strony w pole karne, łatwo ograł Gabriela Mercado, kopnął w stronę bramki Willy’ego Caballero, ale bramkarz Chelsea nie dał się zaskoczyć i dobrze interweniował. Argentyna swoją okazję miała dopiero w 22. minucie. Marcos Acuña dośrodkował na tyle źle, że z tego dośrodkowania wyszedł centrostrzał, po którym futbolówka trafiła w poprzeczkę. Jeszcze lepszą szansę na gola miał Enzo Pérez do, którego piłka trafiła po nieporozumieniu Dejana Lovrena i Danijela Subašića, gracz River Plate miał przed sobą pustą bramkę i uderzył obok słupka. Chorwaci nie skupiali się na bronieniu i także atakowali. Šime Vrsaljko posłał kapitalną piłkę w szesnastkę, tam “ze szczupaka” strzelał Mario Mandžukić, ale nie zmieścił futbolówki w bramce. W doliczonym czasie okazję do zdobycia bramki miał Ante Rebić, ale zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi, zdecydował się na strzał i zrobił to fatalnie.

W pierwszych minutach drugiej połowy stała się niebywała rzecz. Caballero chciał podać piłkę do jednego z obrońców, zrobił to fatalnie, futbolówkę przejął Rebić i bombą pod poprzeczkę pokonał Argentyńskiego bramkarza.

Blisko podwyższenia wyniku był Mandžukić, który dostał podanie od Vrsaljko, ale piłka po strzale napastnika Juve trafiła w boczną siatkę. Okazję do wyrównania miał Paulo Dybala, który pojawił się na boisku w 68. minucie, ale kopnął wysoko nad bramką. Reprezentacja Argentyny podłamała się w 80. minucie, gdy fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Luka Modrić,  po jego strzale futbolówka trafiła tuż przy słupku bramki Argentyny.

W doliczonym czasie Chorwaci upokorzyli drużynę z Ameryki Południowej. Ivan Rakitić przejął futbolówkę, popędził pod szesnastkę Albicelestes, mocno kopnął, ten strzał obronił Caballero, ale do dobitki dopadł Mateo Kovačić, nie zdecydował się na uderzenie, tylko wyłożył do Raktića, a ten nie miał problemów, by trafić do pustej bramki.

Ostatecznie Argentyna przegrała z Chorwacją 0:3 i jest pod ścianą, podopieczni Zlatko Dalića mają pewny awans.