Bomba transferowa w NBA! Kawhi Leonard w Toronto Raptors

Do wielkiego transferu doszło pomiędzy San Antonio Spurs i Toronto Raptors. Kawhi Leonard, który od dawna wyrażał niezadowolenie z gry w Spurs zamienił drużyny. Raptors oddali Ostrogom m.in. DeMara DeRozana.

Odejście Leonarda z zespołu Ostróg wydawało się być oczywiste. Jak do tej pory jednak ciężko było znaleźć zespół, który mógłby zaoferować wymianę mogącą zadowolić Spurs. Leonard był bowiem liderem zespołu i jest jednym z najlepszych zawodników NBA. Wszechstronny gracz jest ogromnym wzmocnieniem dla Raptors zarówno w ataku jak i obronie.

Cena za pozyskanie Leonarda jest jednak dość wysoka. Po pierwsze drużyna z Toronto oddała swojego lidera – DeMara DeRozana, dorzucając do tego Jakoba Poetl’a oraz pick w pierwszej rundzie draftu 2019, Raptors otrzymali natomiast Leonarda oraz Dannego Greena. Po drugie Leonardowi w przyszłym roku kończy się obecny kontrakt, przez co będzie mógł zostać wolnym zawodnikiem. Na usługi Leonarda polować będzie zresztą większość klubów NBA. Faworytem do pozyskania zawodnika są z pewnością Los Angeles Lakers, którzy już teraz byli zainteresowani pozyskaniem zawodnika. Lakersów odstraszyła jednak wizja oddania wszystkich utalentowanych zawodników, w zamian za gracza, który w przyszłym roku może dołączyć za darmo.

Zdjęcie: www.sportsnet.ca

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *