Błaszczykowski będzie indywidualnie trenował w Polsce

Błaszczykowski obecnie jest kontuzjowany. W sezonie 2017/18  zagrał w zaledwie 7 meczach Bundesligi i strzelił jednego gola. Prawdopodobnie wraz z zakończeniem obecnego sezonu odejdzie z niemieckiego zespołu. Teraz skrzydłowy skupia się tylko na jednym – chce wrócić do pełnej sprawności, aby zagrać na mundialu.

Skrzydłowy Wolfsburga już od kilku miesięcy ma kłopoty ze zdrowiem, dlatego poprosił klub, aby mógł wrócić do Polski i rozpocząć indywidualną rehabilitację.

 

 

Poprosił Niemców o zgodę na indywidualne zajęcia ze specjalistą będzie nim m.in. Leszek Dyja, który do niedawna współpracował z kadrą. Jakub Błaszczykowski prawdopodobnie będzie trenował w Płocku gdzie obecnie szkoleniowcem Wisły jest Jerzy Brzęczek jego wujek. Reprezentant Polski od jesieni ubiegłego roku zmagał się z urazem pleców, a gdy niedawno wrócił do zajęć, to zaraz musiał je przerwać.

Na ten moment nie wiadomo, czy Błaszczykowski zagra jeszcze w tym sezonie w barwach Wolfsburga. Priorytetem są oczywiście rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata. Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski wciąż liczy na to, że skrzydłowy wróci do pełni sił i pomoże drużynie na rosyjskim turnieju.

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: http://opole.naszemiasto.pl/

Post Author: Marcin Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *