Birmingham 2018: Srebrny medal polskiej sztafety!

Reprezentantki Polski w składzie Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik zdobyły srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata!

Sztafetę rozpoczęła Justyna Święty-Ersetic. Na pierwszym okrążeniu trzymała się piątego miejsca. Dopiero pod koniec drugiej pętli wyszła na medalową pozycję i wypracowała dużą przewagę. Następnie pałeczkę przejęła Patrycja Wyciszkiewicz. Polka nieznacznie powiększyła i tak olbrzymią przewagę nad Włoszkami, Brytyjkami i Ukrainkami. Polska sztafeta do trzeciej zmiany walczyła z Jamajkami o drugie miejsce. Ostatecznie biało-czerwone dobiegły do mety na trzecim miejscu, jednak cieszące się ze srebrnego medalu Jamajki zostały zdyskwalifikowane za nadepnięcie linii. Dzięki temu Polki zdobyły srebro!

Czas naszej sztafety wynosił 3:26,09. Jest to nowy halowy rekord Polski!

To trzeci medal Polski podczas Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Wczoraj złoty medal w biegu na 800 metrów zdobył Adam Kszczot. Kwadrans przed biegiem sztafetowym srebrny medal w biegu na 1500 metrów zdobył Marcin Lewandowski.