Berlin 2018: Podsumowanie trzeciego dnia

Czwartek nie przyniósł medali reprezentantom Polski, jednak udane kwalifikacje napawają nadzieją przed finałami.

 

Greczynka Stefanidi wygrała konkurs tyczki na czwartej wielkiej imprezie z rzędu

 

Sesja poranna:

Klątwa nie opuszcza polskich dyskoboli. Dwa dni temu zarówno Piotr Małachowski, jak i Robert Urbanek bardzo zawiedli i odpadli w fazie eliminacji. Dzisiaj podobna sytuacja spotkała Darię Zabawską, która z wynikiem zaledwie 53,94 zajęła przedostatnie miejsce i pożegnała się z Mistrzostwami Europy.

Bez rewelacji spisał się Artur Noga w kwalifikacjach biegu na 110 metrów przez płotki. Co prawda zobaczymy Polaka w półfinałach, ale trudno wnioskować po tym występie, że Noga awansuje do finału. Artur Noga zakończył bieg poza miejscem gratyfikowanym awansem i awansował dzięki uzyskanemu wynikowi, który uplasował go na jedenastej pozycji.

Zdecydowanie najlepiej, choć bez niespodzianki, zaprezentowali się nasi biegacze na 800 metrów. Adam Kszczot i Mateusz Borkowski wygrali swoje biegi i zakończyli kwalifikacje na dwóch pierwszych pozycjach ogółem. Siedemnasty czas dał także awans Michałowi Rozmysowi.

 

Sesja wieczorna:

Około godziny dziewiętnastej roztrzygnęły się półfinały biegu na 100 metrów przez płotki. Obie startujące Polki wylosowały skrajny ósmy tor. Debiutująca na tak wielkiej imprezie Klaudia Siciarz źle wystartowała i odpadła z rywalizacji. Miło zaskoczyła Karolina Kołeczek. Dwa poprzednie starty Karolina kończyła w półfinałach, tym razem awansowała do finału z najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Duże nadzieje pokładaliśmy w kobiecym biegu na 400 metrów. Biegnąca w pierwszym półfinale Małgorzata Hołub-Kowalik prowadziła wychodząc na ostatnią prostą, lecz osłabła i zajęła nie dające awansu piąte miejsce. Natomiast startujące w pozostałych biegach Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic nie tylko awansowały, ale również wygrały swoje biegi. Szczególnie zadowolona była Iga Baumgart-Witan, która poprawiła “życiówkę”.

Pierwszych dzisiejszych medalistów miał wyłonić bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn. Startujący w nim Patryk Dobek poprawił najlepszy wynik w tym sezonie, ale niestety wystarczyło to na zajęcie dopiero piątego miejsca.

Minimum kwalifikacyjne w skoku wzwyż mężczyzn zostało określone na 2,27 metra. Co ciekawe, żaden zawodnik nawet nie podjął się tej wysokości. W związku z tym minimum zostało obniżone do 2,25, a także kilku wyników 2,21. Do finału zakwalifikował się Sylwester Bednarek z wysokością 2,25, którą halowy mistrz Europy z zeszłoego roku zaliczył dopiero w trzeciej próbie. Maciej Grynienko zakończył kwalifikacje z wynikiem 2,21 w trzeciej próbie i nie dostał się do finału.

Podczas drugiego dnia Mistrzostw Europy dwukrotnie Polacy znajdowali się zaraz za podium. Tego samego doświadczył dzisiaj Marcin Krukowski w rzucie oszczepem. Próba na 84,55 metra była najlepszym wynikiem Polaka w tym sezonie. Trzeci Magnus Kirt z Estonii był o ponad 140 centymetrów lepszy.

W pozostałych finałach Krystian Zalewski zajął siódme miejsce (bieg na 3000 metrów z przeszkodami), a Karolina Kołeczek zakończyła zmagania płotkarek na szóstym miejscu.

 

Wyniki dzisiejszych finałów:
—————————————

Skok o tyczce kobiet:
1. Ekaterina Stefanidi (Grecja) 4,85m CR
2. Nikoleta Kiriakopoulou (Grecja) 4,80 SB
3. Holly Bradshaw (Wielka Brytania) 4,75

Bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn:
1. Karsten Warholm (Norwegia) 47,64s. EU23R
2. Yasmani Copello (Turcja) 47,81 NR
3. Thomas Barr (Irlandia) 48,31 SB

Rzut oszczepem mężczyzn:
1. Thomas Roehler (Niemcy) 89,47m
2. Andreas Hofmann (Niemcy) 87,60
3. Magnus Kirt (Estonia) 85,96

Bieg na 200 metrów mężczyzn:
1. Ramil Guliyev (Turcja) 19,76s. CR
2. Nethaneel Mitchell-Blake (Wielka Brytania) 20,04 SB
3. Alex Wilson (Szwajcaria) 20,04 NR

Bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn:
1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8:31,66s.
2. Fernando Carro (Hiszpania) 8:34,16
3. Yohanes Chiappinelli (Włochy) 8:35,81

Bieg na 100 metrów przez płotki kobiet:
1. Elvira Herman (Białoruś) 12,67s.
2. Pamela Dutkiewicz (Niemcy) 12,72
3. Cindy Roledr (Niemcy) 12,77 SB

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *