Berlin 2018: Podsumowanie drugiego dnia

Punktem dnia środowych zmagań był złoty medal Pauliny Guby w pchnięciu kulą!

Sesja poranna:

Podczas blisko pięciogodzinnej sesji poranno-popołudniowej, organizatorzy, przygotowali dziewięć konkurencji, z czego aż sześć kwalifikacji i trzy konkurencje wchodzące w dziesięciobój mężczyzn.

Sporo radości dostarczyła nam startująca niedługo po rozpoczęciu dnia Karolina Kołeczek. Nasza płotkarka na 100 metrów wygrała swój bieg ustanawiając rekord sezonu i została sklasyfikowana na drugim miejscu ogółem.

Biorąc pod uwagę pozostałe wyniki, możemy być zadowoleni. Iga Baumgart-Witan zakwalifikowała się do półfinału w biegu na 400 metrów i będzie rywalizować między innymi z Justyną Święty-Ersetic czy Małgorzatą Hołub-Kowalik. W kwalifikacjach biegu na 1500 metrów, drugie miejsce zajął Marcin Lewandowski, a szczególnie należy pochwalić oszczepników. O ile Bartoszowi Osewskiemu nie udało się dostać do finału, tak Marcin Krukowski, bijąc swój najlepszy wynik w sezonie, zajął trzecią lokatę, a oczko niżej uplasował się poprawiający życiówkę Cyprian Mrzygłód.

Pechowy występ zaliczyła Anna Jagaciak Michalska. Czwarta trójskoczkini poprzednich Mistrzostw Europy musiała obejść się smakiem, gdyż do finału zabrakło zaledwie czterech centymetrów.

Do gry wrócili także dziesięcioboiści. Rano rywalizowali w biegu przez płotki, skoku o tyczce i rzucie dyskiem. To właśnie w tej ostatniej, Paweł Wiesiołek zajął bardzo wysokie i najlepsze do tej pory trzecie miejsce.

Sesja wieczorna:

Mieszane uczucia towarzyszyły nam w trakcie rund półfinałowych. Na sześć reprezentantów, tylko dwójka awansowała dalej, ale za to w jakim stylu! Zarówno Anna Sabat w biegu na 800 metrów, jak i Karol Zalewski na o połowę krótszym dystansie pobili rekordy życiowe i zajęli wysokie miejsca.

W walce o medale zabraknie Joanny Linkiewicz, Justyny Saganiak (bieg na 400 metrów przez płotki), Łukasza Krawczuka (bieg na 400 metrów) i zmagającej się z kontuzjami Angeliki Cichockiej (bieg na 800 metrów).

Od rana najwięcej emocji przysparzały nam nadchodzący konkurs kulomiotek, w którym liczyliśmy na nasze zawodniczki. Paulina Guba nie zawiodła, a nawet odrobinę zaskoczyła. Po złotych medalach Wojciecha Nowickiego i Michała Haratyka, Guba dołożyła trzeci, wyprzedzając w ostatnim pchnięciu prowadzącą dotychczas faworytkę gospodarzy imprezy. Więcej informacji o konkursie pchnięcia kulą.

Dwukrotnie reprezentanci Polski zakończyli dzisiaj finały na czwartym miejscu. W skoku w dal Tomasz Jaszczuk był tylko 5 centymetrów za podium. Niewiele większy dystans dzielił Klaudię Kardiasz od podium w pchnięciu kulą.

Katarzyna Rutkowska nie ukończyła biegu finałowego na 10 000 metrów.

Rywalizacja dziesięcioboistów zakończyła się wraz z kończącym dzień biegiem na 1500 metrów. Paweł Wiesiołek w konkurencji zajął dziesiąte miejsce i poprawił najlepszy wynik z tego sezonu. W klasyfikacji generalnej Polak zajął trzynaste miejsce.