Berlin 2018: Złoto Pauliny Guby w pchnięciu kulą!

Polska kulomiotka uzyskała 19,32 w ostatniej próbie i wyprzedziła Niemkę!

Znalezione obrazy dla zapytania paulina guba

Konkurs pchnięcia kulą dostarczył mnóstwo emocji polskim kibicom. Najpierw, Paulina Guba dwukrotnie uzyskała wynik 18,77, który plasował ją na podium. W piątej rundzie na chwilę została wyprzedzona przez Białorusinkę Dubickają, ale Polka natychmiast wróciła na drugie miejsce. Ostatnia próba Guby całkowicie zmieniła wygląd podium. Reprezentantka Polski uzyskała wynik 19,32 i wyprzedziła prowadzącą od pierwszej rundy Niemkę Christinę Schwanitz!

Złoto Mistrzostw Europy jest zwieńczeniem dotychczas fantastycznego sezonu Pauliny Guby. W tym roku zawodniczka AZS Lublin przekroczyła barierę dziewiętnastu metrów i notowała widoczną zwyżkę formy. Swój rekord życiowy (19,39) ustanowiła dokładnie miesiąc temu w trakcie mityngu w Cetniewie. Podczas niedawnego Pucharu Świata w Londynie, Guba zajęła drugie miejsce z wynikiem 19,29. To pierwszy medal Polki w zawodach międzynarodowych na szczeblu seniorskim.

Czwarte miejsce w konkursie zajęła druga z Polek – Klaudia Kardasz. 22-latka poprawiła swój rekord życiowy (18,48), lecz do podium zabrakło blisko piećdziesięciu centymetrów.

Post Author: Michał Sikora