Berlin 2018: Kolejny dublet Polaków! Złoto dla Haratyka, srebro dla Bukowieckiego!

Kulomioci zazdrościli wyniku młociarzom, więc zrobili dokładnie to samo! Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki dołożyli kolejne dwa medale!

Michał Haratyk mający pięć najlepszych wyników w tym roku w Europie nie zawodził i prezentował się dobrze już od pierwszej próby, choć liderem przed drugą rundą był Niemiec – David Storl. Wówczas, nasi reprezentanci wyciągnęli największe działa. Najpierw Michał Haratyk pchnął na odległość 21,72m, a chwilę później Konrad Bukowiecki był tylko sześć centymetrów gorszy, czym pobił rekord życiowy i młodzieżowy rekord Polski na stadionie otwartym. Próba Konrada była szczególnie zaskakująca, gdyż pozostałe rzuty nie przekraczały granicy 21 metrów.

Główni rywale Polaków: David Storl i Tomas Stanek mieli problemy z oddawaniem czystych prób, czym znacznie pomogli naszym kulomiotom. Obaj panowie ustalili swój ostateczny wynik w pierwszych dwóch rundach.

To zdecydowanie największy sukces w karierze Michała Haratyka, którego życiowym osiągnięciem było do tej pory srebro podczas Mistrzostw Europy 2016. Dla Konrada Bukowieckiego to również wielki sukces, choć 21-latek zdobywał już w przeszłości złoto Halowych Mistrzostw Europy.

Wyniki konkursu pchnięcia kulą:
1. Michał Haratyk (Polska) 21,72m
2. Konrad Bukowiecki (Polska) 21,66m NU23R PB SB
3. David Storl (Niemcy) 21,41m

 

Zdjęcie: Dziennik Łódzki

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *