Berlin 2018: Dominacja Polaków! Nowicki złoto, Fajdek srebro!

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek z przytupem otworzyli Mistrzostwa Europy w Berlinie zajmując kolejno dwa pierwsze miejsca w finale konkursu rzutu młotem!

 

Nie było niespodzianki w finale rzutu młotem podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Absolutnie najlepsi w tym sezonie Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek nie dali szans rywalom i zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Tym razem złoto powędrowało do Nowickiego, dla którego to największy sukces w startach w mistrzostwach Starego Kontynentu. Do tej pory jedynym medalem Wojciecha był brązowy medal zdobyty przed dwoma laty w Amsterdamie. Wówczas, złoto powędrowało do Pawła Fajdka, który dzięki zdobytemu dzisiaj srebrnemu medalowi, może pochwalić się trzema medalami Mistrzostw Europy w karierze (złoto i dwa srebrne).

Kolejność Polaków na podium nie powinna dziwić kibiców. Wojciech Nowicki jest aktualnie w życiowej formie. Dwa najlepsze wyniki w tym roku na świecie należą właśnie do brązowego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wyniki konkursu rzutu młotem:
1. Wojciech Nowicki (Polska) 80,12m
2. Paweł Fajdek (Polska) 78,69m
3. Bence Halasz (Węgry) 77,36m

 

Zdjęcie: Swidnica24.pl

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *