Belgia wygrywa grupę i o ćwierćfinał zagra z Japonią, Tunezja wygrywa mecz o honor

Belgia aby wygrać grupę musiała pokonał Anglików ponieważ remis dawał Anglii awans z powodu lepszej klasyfikacji Fair Play. Obie drużyny były pewne awansu i nie musiały wystawiać podstawowego składu na ten mecz i tak też uczyniły.

Mecz nie był specjalnie emocjonujący czego dowodem był bezbramkowy wynik do przerwy. Sześć minut po przerwie pięknego gola na wagę wygrania grupy strzelił Adnan Januzaj. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie, a Belgowie z kompletem punktów zagrają w 1/8 finału z Japonią, a Anglia podejmie Kolumbię.

Tunezja natomiast rozegrała ciężkie starcie przeciwko Panamie. Yassine Merriah w 33.minucie po strzale Rodrigueza odbił piłkę na tyle niefortunnie, że ta wylądowała w tunezyjskiej siatce.  Do przerwy pachniało sensacją.
Jednak prowadzenie debiutanta z Panamy  nie trwało długo. w 51.minucie  Fakhreddine  Ben Youssef strzelił gola wyrównującego.  W 66.minucie Wahbi Khazri strzelił gola na 2:1 dla Tunezji. Wynik nie uległ zmianie. Tunezja wygrała pierwszy mecz na mundialu od 1978 roku kiedy to w fazie grupowej pokonali Meksyk 3:1.

Drużyny, które awansowały z tej grupy dalej będą miały niełatwe zadanie aby zagrać w 1/4 finału. Od soboty rozpoczyna się faza pucharowa mundialu. Przegrywający odpada z turnieju. Mecze nie mogą pozostać nierozstrzygnięte. W przypadku remisu będzie dogrywka, a jeśli tam nie będzie zwycięzcy dojdzie do serii rzutów karnych. Godny odnotowania jest fakt, że trenerzy drużyn narodowych mają możliwość czwartej zmiany w dogrywce.

Post Author: Dawid Janiak