Bardzo się cieszę że gram zarówno w kadrze jak i Ekstralidze kobiet

W przed dzień spotkania UKS SMS Łódź- AZS PSW Biała Podlaska zaprosiłem do rozmowy, utalentowana zawodniczkę drużyny gości Dominikę Gąsieniec. Młoda wyróżniająca się zawodniczka opowie o reprezentacji U-19, celach zespołu a także swojej karierze.

 

Na wstępie chciałbym pogratulować kolejnego powołania do reprezentacji Polski kobiet do lat 19. Na początku czerwca, kadra U19 powalczy o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Elite Round z Norwegią, Islandią i Grecją. Jaki cel sobie zakładacie związany z Mistrzostwami Europy?

Naszym celem na ten moment jest wygranie w meczów półfinałowych, aby awansować na finały Mistrzostw Europy. Jesteśmy w stanie to zrobić , mamy zgrany zespół i duże umiejętności piłkarskie.

Na początku miesiąca kadra zmierzyła się ze Słowacją, którą pokonała 3:0, następnie z Turcją, gdzie po kontrowersyjnym rzucie karnym zwyciężyła reprezentacja rywalek 1:0. Czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej o tych spotkaniach?

W obu meczach towarzyszyły nam niesamowite emocje. Był to dla nas ważny turniej, dałyśmy z siebie wszystko co pokazał mecz ze Słowacją , z która wygrałyśmy 3:0. Było to ciekawe i pełne walki spotkanie. Nie odstawiałyśmy nóg, walczyłyśmy o każdy centymetr murawy, grałyśmy agresywnie i mądrze. Mecz z Turcją mimo ze przegrałyśmy 1:0 był dobrym spotkaniem w Naszym wykonaniu. Na pewno była to dla Nas dobra lekcja.

Pani drużyna AZS PSW Biała Podlaska ma jeszcze szansę na awans do grupy mistrzowskiej na zakończenie rundy zasadniczej. Czy taki właśnie cel jest stawiany przed zespołem?

Na pewno cieszyło by nas znalezienie się w najlepszej szóstce. Dążymy do tego , chcemy wygrywać wszystkie mecze i grać bardzo dobra piłkę. Nie chcemy powtórki z zeszłego sezonu. Naszym celem jest spokojne utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Jest Pani w zespole reprezentacji Polski U-19, oraz mimo młodego wyniku ma Pani sporo występów w Ekstralidze już na koncie, jakie cele wyznacza Pani sobie na dalsza karierę?

Bardzo się cieszę że gram zarówno w kadrze jak i Ekstralidze kobiet. Chciałabym w przeszłości grać za granicą, abym mogła w dalszym ciągu rozwijać się piłkarsko.

Skąd w ogóle u Pani wzięło się zainteresowanie do piłki nożnej? Jak rozpoczynała Pani swoją karierę?

Swoją karierę piłkarską rozpoczęłam w klubie Sportowa Czwórka Radom. Zaczęłam od gry w 3 lidze a rok później już grałam w 1 lidze. Zanim rozpoczęłam przygodę z piłką w Radomiu uczęszczałam na treningi w UKS Wiktoria Gielniów, gdzie mogłam uczestniczyć w różnych turniejach.

Zainteresowanie kobiecym futbolem ciągle rośnie, czy jest to odczuwalne dla zawodniczek?

Myślę ze tak. Z roku na rok zainteresowanie kobiecym futbolem wzrasta, coraz więcej kibiców przychodzi na mecze Ekstraligi. Z mojej strony jest to bardzo odczuwalne.

 

 

Najbliższy mecz rozegrany zostanie na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi w środę (28.03.2018r) o godzinie 15:00. Miło poinformować, że ponownie zostanie przeprowadzona transmisja spotkania. Początek o godzinie 14:45. Mecz tradycyjnie skomentuje Piotr Walkowiak na swoim kanale youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCy36NiwvirhYtZysYooOMGA

 

 

 

 

Fot. Paula Duda / LaczyNasPilka.pl

 

Post Author: Marcin Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *