Barcelona lepsza od Leganes

Piłkarze Barcelony pokonali Leganes 3:1 w meczu 31. kolejki La Ligi. Hattricka skompletował niezawodny Lionel Messi.

Pierwszy groźny strzał zobaczyliśmy w 13. minucie. Gerard Piqué główkował tuż nad bramką Leganes. Zdecydowanie bliżej bramki był Philippe Coutinho, który na środku pola karnego uderzył tuż po krótkim słupku, ale dobrze to uderzenie obronił Iván Cuéllar. Stuprocentową sytuację zmarnował Luis Suárez, który otrzymał podanie od Lionela Messiego praktycznie na pustą bramkę, ale ponownie świetnie zachował się  Cuéllar. W końcu, jednak bramkarz Leganes musiał wyciągnąć pikę z siatki w 27. minucie po pięknym uderzeniu  Messiego z rzutu wolnego.

Chwilę później było już 2:0. Messi dostał podanie od Philippe Coutinho, minął Raúla Garcíie i pewnym strzałem pokonał Cuéllara.

Do przerwy Duma Katalonii prowadziła z Leganes 2:0

Na początku drugiej połowy świetną okazję do zdobycia gola kontaktowego miał Claudio Beauvue, ale strzelił tuż nad bramką Marca André ter Stegena. W końcu gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Nabil El Zhar uderzył sprzed pola karnego, piłka trafiła w nogę Sergiego Roberto i rykoszetem wpadła do bramki.

Marzenia o remisie podopiecznym Asiero Garitano zabił Messi, który podciął piłkę nad bramkarzem po podaniu Ousmane Dembélé i tym samym skompletował hattricka.

Ostatecznie Barcelona pokonała Leganes 3:1 i Duma Katalonii nadal jest niepokonana w tym sezonie La Ligi.